Restaurace a ubytování

Gastronomie a ubytování - Hrušky, MoravaPodluží není jen kraj bohatý historií, je to zároveň kraj upravených vinných sklípků či domků s malovaným žudrem, kraj vína a vinic, kraj srdečných a pohostinných lidí. Pokud ale opravdu chcete tuto podmanivou moravskou oblast poznat, ochutnejte některé z místních dobrot, které jsou oblíbené široko daleko.

K moravské kuchyni patří neodmyslitelně polévky. “ Okoštujte “ například místní fazulnicu se šlíšky a uzeným masem nebo hrachovou a čočkovou – luštěniny zde totiž patří k hlavním surovinám při přípravě jídelníčku.

Mezi tradiční pochoutky slovácké kuchyně patří máslové koláčky,bez kterých by se neobešla a dosud neobejde žádná slavnostní událost v rodině nebo svátek. Například o hodech se v rodinách upeče přibližně 450 kousků této sladké pochoutky.

Různé podoby mají na Podluží jídla moučná a dobroty z bramborového těsta. Určitě stojí za to ochutnat tradiční pěry (guliváry) – kynuté knedlíky plněné ovocem, laty- přesňáky, koblihy, trubičky – trdelníky či boží milosti. Z mouky se připravují i různá vařená jídla – bramborové šlíšky s mákem, pirohy, halušky a mnoho dalších. Velké oblibě se zde těší omáčky – koprová, česneková, cibulová, rajská, křenová, okurková.

Zvláště pověstné jsou v Podluží domácí zabíjačky. Komu by se nesbíhali sliny při pomyšlení na teplý ovar s jablečným křenem, pečená jelítka a jitrničky, uzený špek, grilované vepřové koleno s naloženými paprikami – kozí rohy, křupavé škvarečky nebo voňavý chléb se sádlem a kvašákem.

Nesmíme však zapomenout ani na dobré víno. Zdejší vinařská tradice nabízí spoustu skvělých chutí, vůní a zážitků v odrůdách bílého, růžového a červeného vína. A pokud se o něm chcete dozvědět také něco víc, než jaká je jeho cena, zajeďte si přímo k vinařům kterých je v naší obci hned několik.Seznam všech vinařů naleznete na těchto stránkách v sekci “ Vinaři “. Budete mít jedinečnou příležitost nahlédnout do sklepního hospodářství, obdivovat krásu starých lisů a dřevěných sudů a vyzkoušet, který vzorek vína Vám nejvíce chutná.

Přehled restaurací a ubytovacích zařízení