AKCE ZRUŠENA!!! – Přehlídka vín a sýrů

Přehlídky vín a sýrů Přehlídky vín a sýrů Přehlídky vín a sýrů Přehlídky vín a sýrů

Přehlídka vín a sýrů Hrušky 2020 proběhne v sobotu 28. 3. 2020
V tělocvičně ZŠ od 10:00 do 22:00

AKCE ZRUŠENA!!! – Z důvodu nařízení bezpečnostní rady státu se Ochutnávka vín a sýrů RUŠÍ!!! Všem se omlouváme a věříme, že se uvidíme na další vinařské akci.

Ochutnávka sýrů z malých českých mlékáren. Přehlídka vín z Podluží a dalších Moravských podoblastí. Hraje cimbálová muzika. Občerstvení zajištěno.

Základní informace k přehlídce vín a sýrů

Jednotné vstupné ve výši 400Kč zahrnuje skleničku, katalog, ochutnávku vystavených vín a poukaz na sýry.

Přehlídka začne 28. 3. 2020 v 10.00 hodin a končí ve 22.00 hodin.

Od 14.00 hodin hraje Cimbálová muzika.

Od kterých výrobců si letos budete moci vybrat sýry?

Výrobci sýrů

Letos jsme pro Vás připravili sýry od tradičních výrobců sýrů, kteří naši ochutnávku již několik let zásobují velmi pestrou skladbou sýrů.

K tradičním výrobcům jsme letos připravili novinku v podobě nového výrobce – Sýrárna u Řezáčů, který nám přivezl zajímavé sýrové pochoutky.

Sýrárna u Řezáčů. Vojkovice na Mělnicku

Mlékárna a ruční výroba sýrů Pavlína Řezáčová. Věnuje se ruční výrobě měkkých čerstvých polotvrdých a tvrdých sýrů. Také sladkých a slaných tvarohů, pomazánek, sýrů na gril, sýrových nití, čerstvých sýrů a také uzených nakládaných sýrů. Sýry vyrábí z kravského mléka a na objednávku i z kozího a ovčího mléka. Sýry jsou vyráběny bez konzervantů, éček a chemie.

Mlékárna Kopecký, s.r.o.

Tato mlékárna nabízí sýry camembertského typu – sýru ušlechtilého s pikantní příchutí po žampionech. Naší specialitou  je sýr dvouplísňový – český unikát – kdy sýr camembertského typu je doplněn roquefortovým aromatem a lehce nahořklou chutí modrozelené plísně uvnitř těsta. Novinkou je pak sýr Popelák – kdy sýr camembertského typu zraje pod vrstvou popela, který je rostlinného původu. Popel dodává sýru aroma a jedinečný vzhled. Je vyroben takovou technologií, aby bylo odstraněno jeho pískovatění v ústech.

Mlékárna Polná

byla založena jako součást rolnického a pasteveckého družstva v Přibyslavi v roce 1938. Původní provozy umístěné v prostorách nynější škrobárny se ukázaly jako nevyhovující a proto představenstvo družstva v roce 1948 rozhodlo o výstavbě nové mlékárny v prostoru za polenským nádražím. V lednu roku 1952 zahájila nová mlékárna provoz. Hlavní výrobní náplní se stala výroba čedaru, ementálu, Posázavského sýra s bílou plísní na povrchu, sýru camembert a sýru de Brie. Vyrábělo se i máslo, tvaroh, kasein a ve velkém se zpracovávala syrovátka.

Statek Horní Dvorce, s.r.o.

je rodinná firma manželů Dubových. V současné době hospodaří na dvou historických zemědělských dvorech: v Horních Dvorcích a v Palupíně. Obhospodařujeme pastviny a louky o výměře více jak 130 hektarů. Chov více než 300 ks ovcí je zaměřen na dojné ovce plemene Lacaune a masné ovce plemene Suffolk a Texel. Naším cílem je produkovat čisté přírodní potraviny ze „statku“ a nabídnout je přímo zákazníkovi nebo do maloobchodu.

Již před více než deseti lety se zrodil záměr vybudovat plnohodnotnou zemědělskou společnost hospodařící v ekologickém režimu, a která bude mít jako cílové produkty čerstvé a zrající ovčí a kravské sýry.

Rodinná Farma Držovice z Litoměřicka

je kozí a ovčí farma s mlékárnou v Držovicích u Úštěku. Chov hnědých i bílých koz a východofríských ovcí. Výroba čerstvých a zrajících sýrů, kefírů, jogurtů a dalších produktů z kozího, ovčího a kravského mléka v biokvalitě. Naše obhospodařované pozemky i hospodářská zvířata jsou zařazena do ekologického zemědělství. Od ledna 2010 nese veškerá naše produkce označení BIO.

Zpět na přehled akcí